טיפים לחיסכון במים

למרות המודעות העולה והגוברת לחוסר במים, אנחנו הישראלים עדיין בזבזנים מכפי שנוכל. משק המים הישראלי נמצא בגרעון חמור! שאיבת יתר הנובעת מצריכת יתר וגידול מתמיד באוכלוסיה וברמת החיים מצד אחד, ומיעוט משקעים מהצד השני, הובילו את משק המים בישראל למשבר החמור בתולדותיו. מאגרי המים הטבעיים של ישראל מצטמקים במהירות, חלקם מתרוקנים כמו הכנרת, חלקם מזדהמים כמו הבארות בגוש דן, וחלק ממאגרי מי התהום מומלחים כתוצאה משאיבה ואינם ראויים עוד לשתייה.

מה אתה יכול לעשות

דבר ראשון תוכל לשתות כוס מים צלולים וטעימים של שטראוס מים ולהירגע, כי הפעולה היחידה שבה לא מומלץ לחסוך היא שתיה. שנית, אנחנו ממליצים לך לקרוא את הרשימה הבאה ולגלות שיש המון דברים שאפשר לעשות כדי לחסוך במים!כמעט כל פעולה שאנו עושים עם מים, יכולה להעשות תוך שימוש בקצת פחות מים.  
  • סגור את הברז לא לסבן כשהמים זורמים, לא לשוחח עם מישהו כשהמים ברקע זורמים, לפתוח את הברז רק כאשר אנחנו שוטפים את הכלים, וגם אז אין צורך להשתמש בזרם חזק מדי. מדיחי כלים צורכים את אותה כמות של מים בכל הפעלה. לכן, חשוב להפעיל את המדיח רק כאשר הוא מלא לגמרי.
  • מלא מכונת כביסה כל הפעלה של מכונות כביסה לוקחת בממוצע 50 ליטרים של מים(!) השתדל להפעיל רק מכונות מלאות והתאם את תכנית הכביסה לכמות הכביסה שבמכונה.
  • צחצח שיניים בברז סגור אין צורך לפתוח את ברז המים בזמן שאתה מצחצח. קודם אפשר לצחצח ורק אחר כך לפתוח את הברז ולשטוף. יש מי שמגדילים לעשות ומשתמשים בכוס, כך אפשר לדעת בכמה מים השתמשת.
  • גם גילוח בברז סגור בדיוק כמו בצחצוח, אפשר פשוט לסגור את הברז. מומלץ לשים פקק בכיור כך אפשר לטבול את הסכין במים במקום להשאיר ברז פתוח.  
  • מקלחת חכמה וחסכונית תוכל להשתמש בזרם עדין, בראש מקלחת חכם ולפתוח את הברז רק כשיש צורך בכך. לשיר במקלחת אפשר, אבל שטוף את הסבון בזמן הזה. את המים הקרים שיוצאים מהברז בזמן שאתה מחכה שיתחממו, אפשר בקלות לאסוף לדלי שמונח באופן קבוע במקלחת ולהשתמש במים אלו להשקיית הגינה, או לשטיפת הריצפה בבית.
  • שטיפת המכונית כמו שצריך אם אתה שוטף את המכונית בעצמך, השתמש בדלי. צינור מבזבז מים וגם האוטו שלך לא ייצא כל כך נקי. השתמש בדלי, מברשת וסמרטוט וכולם יצאו מרווחים.
  • אל תדחה תיקון נזילות אם זיהית ברז דולף, צינור השקיה מטפטף, תמהר לטפל בזה. טיפה ועוד טיפה ועוד טיפה, הן ים של מים שזורמים לריק. אם אתה רואה דליפת מים בשטח ציבורי, פנה לעירייה או למועצה באופן מיידי.
  • גם בשירותים אפשר להיות חכמים בכל פעם שאנחנו מורידים את המים, 9 ליטר של מים נשפכים לביוב. הממוצע בישראל לאדם הוא 55 ליטר ליום! ואם להשוות- מדובר ב-55 קרטוני חלב, או ב- 165 פחיות שתיה... זה המון! תוכל להשתמש בחסכמים ובמיכל הדחה דו כמותי כדי לשלוט בכמות ההדחה.
  • גינה ירוקה וחסכונית ישנן דרכים רבות לחסוך מים בהשקיה בגינה הביתית. ראשית, חשוב לבחור צמחים שגידולם לא מצריך הרבה מים (וותר על דשא למשל). תוכל להתקין חסכמים, מודדי מים ומחשבי השקיה שעוזרים מאוד בשליטה על כמויות המים. חשוב לעדכן את הכמויות במחשב, כי מה שנכון לקיץ, לא נכון גם בחורף. השתמש בטפטפות ולא בממטרות והקפד לנתק את ההשקיה למקומות בהם אין צמחיה.
  • שים לב אם אתה רואה בזבוז מים במשרד, ברחוב, בבית הספר, אל תפחד להעיר בנימוס, אחרי הכל, אולי מי שביזבז פשוט לא חשב על זה...

לקבלת הצעת מחיר
מלא פרטים ונתקשר אליך בהקדם