תשובות לשאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות
להצגה מלאה
כיצד עלי לפעול במקרה של חשש לזיהום מי השתיה באזור מגוריי?

במקרים בהם משרד הבריאות או הרשויות המוסמכות מדווחות על מחדל תברואתי יש להישמע להוראות ולהתנהג בהתאם לאמור באתר משרד הבריאות.
לאחר שהוסר המחדל התברואתי עפ"י הודעות משרד הבריאות ו/או הרשויות המוסמכות יש להזרים מים מהמכשיר-2 דקות מהמים החמים ו- 2 דקות מהמים הקרים.

האם ניתן לתת לתינוקות עד גיל שנה לשתות מים ממכשירי שטראוס מים?

מכשירי החברה מגיעים לרתיחה מלאה באמצעות כפתור ה-Extra Hot, ומחליפים בנוחיות יתרה את פעולת רתיחת הקומקום. לגבי מתן מים לתינוקות עד גיל שנה, אנו ממליצים להתייעץ עם משרד הבריאות או טיפת חלב בנושא, שכן הם בעלי הסמכות להדריך הורים לתינוקות.

האם מכשירי שטראוס מים מסננים כלור מהמים?

במכשירי תמי4 יש סנן המכיל פחם פעיל. הפחם סופח אליו את הכלור ואת טעמי הלוואי. נוסף על כך, הסנן מכיל רשת מיקרונית, המסננת חול, חלודה וחלקיקים.

האם מכשירי שטראוס מים שומרים על הפלואור שבמים?

במדינת ישראל יש הפלרה של המים על ידי הרשויות המקומיות. מכשירי שטראוס מים אינם משנים את הרכב המינרלים במים, לרבות שימור רמת הפלואור המקורית. ההפלרה שבמים נשמרת במלואה. למידע נוסף בנושא הפלואור, מומלץ להיכנס לאתר משרד הבריאות.

מאיזה חומר מיוצר מיכל המים החמים במכשירי שטראוס מים?

מיכל מים החמים שלנו מיוצר בכל דגמי הברים (Family, Classic, Primo והברים העסקיים החדשים) מחומר הקרוי פוליפרופילן. חומר זה אינו מפריש חומרים כימיים למים, לרבות ביסיפנול A.

מהו סיליפוס? האם מכשירי שטראוס מים מכילים סיליפוס?

סיליפוס הוא פוספט, הנראה כמו גבישי מלח גסים מאוד. הסיליפוס קיים בכל מכשיר המכיל בתוכו מערכת חימום (Family, Classic, Primo, ברים עסקיים), ותפקידו לצמצם את היווצרות האבנית שכתוצאה מפעולת גוף החימום. אנחנו בשטראוס מים משתמשים בפוליפוספט סיליפוס במכשירים הכוללים פונקצית חימום (Family, Classic, Primo, וברים עסקיים). מטרת השימוש בחומר היא צמצום כמות האבנית הנוצרת במיכל המים החמים. במדינת ישראל אין תקן המגביל שימוש בסיליפוס (מלחי פוספט) במי השתייה, אך במספר מדינות באירופה החלו ליישם תקנים בנושא השימוש בסיליפוס. הכמות המותרת (של הפרשת מלחי פוספט) על פי תקנים אלו הינה 10-15 מ"ג לליטר. מבדיקות שבוצעו במקרי הקיצון נמצא כי במכשירי שטראוס מים הכמות לא עולה על 0.36 מ"ג לליטר- כלומר כמות קטנה בהרבה (כמעט שני סדרי גודל מלאים) מהכמות שמתיר התקן. כדאי שתדעו כי מלחי פוספט נמצאים במקורות מזון רבים, לדוגמא: בקוקה קולה יש כמות של כ- 156 מג"ל, ובפפסי קולה יש כ- 153 מג"ל. כמות זו גדולה פי כ- 1000 מכמות מלחי הפוספט המצויה במים החמים. המים קרים במכשירי שטראוס מים אינם מכילים מלחי פוספט כלל.

איזה מים טובים יותר לילדים?

במים מינרלים בבקבוקים ובמים מינרלים במתקנים ביתיים אין פלואוריד כלל. תינוקות הניזונים מתמ"ל בלבד המוכנים על בסיס מים מינרלים, מצויים בסיכון למחסור בפלואוריד.

מה ההבדל בין מים מינרלים למים של שטראוס מים?

המים המופקים ממתקני שטראוס מים הם מי ברז ממקורות המים, שעוברים תהליך של סינון וטיהור קפדני ומגיעים ללקוח ללא כלור וללא ומזהמים, אך עם כל המינרלים הטבעיים. מים מינרלים הם מים הנשאבים ישירות מבארות, ללא כל סינון וטיהור, ומבוקבקים ישירות לבקבוקי פלסטיק.

מהי המשמעות הבריאותית האמיתית של מים "מינרלים" בהשוואה למי ברז?

כל מי השתייה, גם מי ברז וגם אלו הקרויים "מים מינרלים" מכילים ביסודם את אותם המלחים, בהרכבים ובריכוזים התלויים בסביבה בה הם זורמים. המים הינם "ממיס אוניברסלי", והם סוחפים עמם מינרלים שונים מהסלעים עמם הם באים במגע במקורות הטבעיים שלהם, וכך נקבעת איכותם הטבעית. כשני שלישים מפני כדור הארץ מכוסים במים במעטפת, הקרויה הידרוספירה - שהינה אחת מתוך ארבע קליפות כדוריות העוטפות את כדור הארץ. מתוך רכיביה של ההידרוספירה, המים הראויים לשימוש האדם הם המים העיליים, המצויים על פני היבשות, ומי התהום, המצויים בסלעים תחת היבשה. ומה בישראל? - בבחינה אקראית של ריכוזי מינרלים בבארות הנמצאות בפיקוח משרד הבריאות, ומהשוואת ריכוזי המינרלים במים "מינרלים", נראה כי הריכוזים דומים וכי גם אלה וגם אלה מספקים כמות מזערית מזו הנדרשת לגוף בהשוואה לכמות המינרלים המתקבלת ממזון.

האם מכשירי החברה מטפלים במתכות כבדות?

שטראוס מים מטפלת במים ראויים לשתייה העומדים בדרישות המחמירות של "תקנות בריאות העם למי שתייה". תקנות אלו כוללות ניטור ואנליזה של מתכות כבדות ושפכים. מקור מים שנבדק ונמצא מכיל מתכות כבדות ו/או שפכים, נסגר על פי חוק ומי שתיה אינם מסופקים משם.

האם נורת ה-U.V בריאה ובטוחה לשימוש?

טכנולוגיית ה- U.V הינה טכנולוגיה מובילה בארץ ובעולם לטיפול ולטיהור מי השתייה. הטכנולוגיה בטוחה לחלוטין לשימוש ואינה משנה את הרכב המים. בנוסף, מערכת ה-U.V נמצאת בתוך מיכל סגור וכמובן שלא קיימת חשיפה לך כמשתמש במכשיר.

במה מטפלות מערכות הסינון והטיהור הנמצאות במכשירי שטראוס מים (המסנן והנורה)?

סנן הפחם מרחיק גופים זרים כגון לכלוך וחלודה, סופח ריחות וטעמי לוואי, ומסלק למעלה מ-90 אחוז מהכלור המצוי במי השתייה, והנורה מבטיחה מים נקיים מחיידקים. המים בשטראוס מים עוברים תהליך סינון וטיהור בן 2 שלבים:

  1. סינון באמצעות פחם פעיל שכולל סינון פיזי: עצירת חלקיקים (כגון חול, חלודה ואבנים קטנטנות) באופן פיזי על ידי "רשת", וסינון כימי: סינון באמצעות פחם פעיל, המשפר את טעמם ואיכותם של המים, סופח את הכלור ומעלים טעמי לוואי וריחות.
  2. טיהור על ידי נורת UV (תאורה אולטרה-סגולה) שמסייעת בהקטנת העומס הבקטריאלי במים. הנורה מפיקה אורך גל בטווח שאינו מאפשר לחיידקים להמשיך את מעגל חייהם.
האם המסנן במכשירי תמי4 סופח את הפלואור במים?

הפלואור במי השתייה חשוב והכרחי מאוד לבריאות השיניים אצל ילדים ותינוקות. מכשירי שטראוס מים שומרים את המינרלים הנמצאים במים לרבות הפלואור המצוי במי השתייה.

מהי תאורה אולטרא סגולה ומהו הקשר בין אורך הגל ויעילות הקטילה?

נורת ה-UV (תאורה אולטרה סגולה), מסייעת בהקטנת העומס הבקטריאלי במים. תאורת ה-UV במכשירי שטראוס מים הינה תאורה באורך גל מסוים. לאורכו של הגל השפעה על יצורים חיים, וככל שאורך הגל קטן יותר כך הפגיעה חמורה יותר. הנורה הנמצאת במכשירים שלנו הינה בעלת עוצמת קרן בה חיידקים אינם יכולים להתרבות. יתרונה הגדול של השיטה הוא ביעילות ובמהירות הפגיעה בחיידקים. קרא עוד על טכנולוגיות סינון

מהו פחם פעיל?

הרחקת כלור וחומרים אורגנים נעשית באופן יעיל על ידי פחם פעיל כפונקציה של זמן, מגע ועכירות. שילוב נכון של חלקיקים בגדלים שונים יאפשר ספיחה של טווח מזהמים גדול. זהו תהליך חשוב במטהרי מים ובמסנן מים, וחלק חשוב מברי המים של שטראוס מים. עוד על פחם פעיל ניתן לקרוא כאן

האם מכשירי שטראוס מים מטפלים באבנית שבמים?

אבנית הינה התגבשות של מינרלים טבעיים (סידן ומגנזיום). אלו מינלים הנמצאים בתוך המים דרך קבע, ובעת החימום, מתגבשים והופכים לחומר הנראה לעין. הסידן והמגנזיום הינם מינרלים בריאים וחשובים לגוף, והיום כבר מוכח מדעית כי מים המועשרים בסידן ומגנזיום (נגזרות האבנית) טובים לבריאות. מכשירי שטראוס מים אינם מסננים את המינרלים החיוניים לגוף, ובתוכם את הסידן והמגנזיום, ולכן אינם מטפלים באבנית הנראית לאחר ההרתחה.

מדוע חשוב להחליף את המסנן והנורה בזמן (גם שהנורה עדיין דולקת)?

מסנן הפחם הפעיל סופח כלור, מרחיק גופים זרים (כגון חול וחלודה) ומונע ריחות וטעמי לוואי המצויים במי השתייה. לכן על מנת להבטיח את איכות וצלילות מי השתיה , חשוב להחליפו כל חצי שנה. בנורה, נובע הבלאי משעות עבודה ומכמות ההפעלות (בעת לחיצה על לחצני המזיגה). עם חלוף הזמן קיימת ירידה הדרגתית בעוצמת הקרינה. לעתים הנורה דולקת, אך עוצמתה אינה חזקה מספיק, והפחתת העומס הבקטריאלי אינה מתבצעת באופן אופטימלי.

אני משויך למסלול שירות, מתי ישלחו לי את המסנן והנורה?

כאשר אתה במסלול שרות, החלפים נשלחים אליך באופן אוטומטי בהתאם למועדי ההחלפה הנדרשים. הם מגיעים באמצעות שליח עד ה-10 לחודש. ניסיון המסירה הראשון של החבילה מתבצע ללא תאום מראש. במידה ולא התבצעה מסירה כיון שלא היית בבית, יתבצע תיאום מסירה טלפוני על ידי רשות הדואר.